Démonok
Van egy hely, amelynek neve Démon Birodalom. Ez az a hely, ahol ezek a lények megteremtõdtek és ahol laknak. Ha asztrálutazásra mész, megérted. A démon birodalom másik síkon van, mint a mi valóságunk. A démonok nem úgy néznek ki ahogy mi, és számos legendás leírás egy démonról tényleg meglehetõsen közel van a valódi kinézetükhöz. Néhányuk, ha megidézzük õket képes látható formát ölteni a mi birodalmunkban. Sokuk nem. Néhányuk a megidézés után nem jelenik meg fizikailag, de érezhetjük a szagukat vagy egy érzést a levegõben, amikor manifesztálódnak.
Hogyan jöttek létre az ismeretlen. Senki sem tud létrehozni egyet sem, és ha hallottál egy gyakorlóról, aki megtette, tudd, hogy hazudott neked. És úgyszintén senki sem tud elpusztítani egy démont. Irányítani lehet vagy számûzni, és akár hosszú idõre is számûzheted, de nem tudod elpusztítani.
A démonok alapvetõen kezdetleges teremtmények. Általában egy területen munkálkodnak. Sokuk jó a rombolás változatos formáiban. Hogy az ellenség ne érezzen mást, mint hideget vagy fájdalmat. Sokuknak megvan az a képessége, hogy õrületet vagy rémálmokat küldjön valakire. Betegséget is okozhatnak. Képesek az elbûvölésre. Sokuk tud gyógyítani vagy védelmezni. Mindegyiküknek van valami célja.
Tudnod kell, hogy nem dolgoznak valami készségesen. Amikor hasonlóval dolgozol, az idézéskor erõsnek kell lenned és nem szabad elveszteni a kontrollt. Mert ha gyengeséget mutatunk vagy alkalmat adunk rá, a démon rátámad arra, aki hívta és megpróbálja elpusztítani õt. Amikor a Démon Mester megidézi és irányítja, akkor nincs választásuk, csak engedelmeskednek, ahogy egy szolga szokott. De nem túl szolgálatkészek és hamarabb elpusztíthatják a hívót, minthogy õ alkalmat adna rá.
Megvannak az eszközeik, és néha az idézõnek meg kell fizetni az idézés árát. Néhányuk kitart a varázslóval kötött egyesség mellett, és nem kérnek semmit a szolgálataikért. Néhányuk nem kíván meg semmi speciális elõfeltételt és a megfelelõ tudással és erõvel meg lehet idézni. Néha a feltételei csak annyi hogy egy bizonyos füstölõt égessünk, amikor megidézzük õket. Néhányuk meredekebb kívánsággal áll elõ, mint az áldozat vagy az idézõ egy csepp vére, vagy hajtincse. Akárhogyan is, rá kell jönnöd, hogy: ha bármit is adsz magadból egy igazi démonnak, az övé leszel. Tehát akkor, ha a kívánság egy rész belõled és te elég ostoba vagy hogy adj. Innentõl kezdve lekötik a kezed, és az idézõ szolgává válik.
Ha valaki elég bolond hozzá...
Körök:
Használat:
A helyes megidézése a teremtménynek egy "idézõ körben" történik. Ezeket általában a földre rajzolják, valamely erõhelyen, vagy ha gyorsaság megkívánja bármely sima területen. A körnek számos funkciója van, a legfontosabb, hogy megvédje az idézõt a megidézett lénytõl. Általában krétával, festékkel vagy vérrel rajzolják fel. A kréta és a festék speciális összetevõkbõl készül. A mixtúra összetevõit lehet variálni, és különbözõ változatokat is el lehet készíteni.
Kréták készítése:
A kréták sokféle tulajdonsága közül a legfõbb az a képesség, hogy az idézõ számára, hogy elegendõ energiát közöljön ahhoz, az anyagi világ szövetén keresztül, hogy megidézzen egy lényt [néha a kör által meghatározott] a külsõ távolságokban.
Néhány összetevõ:
+ Ásványpor (Különbözõ ásványok különbözõ tulajdonságok a krétán.)
+ Növények (Különbözõ növények különbözõ tulajdonságok a krétán.)
+ Bájital(ok)
Lépések
+ Törd finom porrá az ásványt. 3-5 ásvány ad egy mértékegységnyi ásványport.
+ Válaszd el a növényeket kis porciókra; 3-5 növény ad egy mértékegységnyit.
+ Egy üstben vagy egy nagyobb fazékban keverd össze az ásványport, a növényeket és a bájitalokat. A helyes keverék egy-egy rész porból és növénybõl és 3 rész bájitalból.
+ Forrald 5 percig.
+ Vedd le a tûzrõl, majd hagyd hûlni 5 percig. A keverék egyfajta pasztává sûrûsödik, amelyet ki lehet kanalazni egy formába, vagy egyszerûen csak csoportokra osztani egy sima felületre, például egy táblára. A paszta majd megkeményedik.
Opcionális: Ennél a lépésnél mielõtt kivennéd az üstbõl vagy a fazékból, a krétát át lehet itatni festékkel. Ez emeli a végsõ termék képességét az energia létrehozásához, így emeli az esélyét a sikeres idézésnek.
Kréta tulajdonságai:
Felszívóképesség - Meghatározza mennyi erõt tud elraktározni a kréta.
Ellenállás - Meghatározza mennyi erõ vész el az idézés közben.
Befolyás - Meghatározza mely kör van összhangban a krétával.
Stabilitás - Becsülhetõ a kréta stabilitása az erõirányításában az idézés közben.
A kör felrajzolása:
A kör készítése a ráírt szóval kezdõdik. Egy egyszerû kört rajzolunk, a krétát a jobb kezünkbe fogjuk. A krétát az alap kör rajzolásához használni nem olyan fontos, mert az egyéni rúnák a kör körül megváltoztatják a tulajdonságát.
Ennél a pontnál az idézõnek számos választása van. Az idézõkör tartalmazhat még két "gyûrût", amelybe a körök átmérõinél is írhatunk rúnákat. Ezek a rúnák különleges feladatot látnak el, és a kör speciális területein foglalnak helyet (noha ez a feladat valószínûleg automatikus lesz majd).
A lerajzolt kör olyan, mint egy iránytû, de a pontok ebben az esetben nem jelölnek irányokat. Valójában egyáltalán nem elõírás és itt csak egyszerûen illusztráljuk a dolgot. A legfontosabb pontok a két fõ tengelynél vannak, az egyik jelzi az erõt és az irányítást. A második tengely jelzi a lényeget, mint a démont, kit meg kell idézni, mire is lesznek használva, satöbbi. Azért, hogy megõrizzük az egyensúlyt, a felírónak figyelnie kell mely rúnákat ír fel a tengelyek körül. Például, ha az erõtengely mellett olyan rúnákat írunk fel melyek a megidézendõ démon erejét jelentik, veszélyes lehet, ha a felíró elfelejti felírni ezt a rúnát a tengely másik végére (végig a körön), amely oltalmat és védelmet jelentene. Az irányító tengely meglehetõsen fontos, mert ez diktálja, hogy a démon mit TUD és mit NEM TUD megtenni. Ha a felíró elfelejti belefoglalni a rúnákat, melyek irányítanák a démont, akkor neki késõbb súlyos szüksége lesz egy papra.
Újfent, a második tengely engedi meg az idézõnek, hogy különleges kritériumokat szabjon, ha az idézés folyamatban van. Ez a speciális kritérium jelzi, mely démont hívjuk, miért is idézzük meg, és mely kritériumnak kell megfelelnie, mielõtt elengedjük.
Jegyezd meg hogy a körön a fenti ábrák csak egy példa, noha ezt nem szükséges szigorúan követni. Egy felíró, például, felírhat minden erõrúnát a külsõ területeken és kizárhatja a belsõ területeket és a második tengelyt is. Segít, hogy a démont jelentõsebb erõvel ruházzuk fel, de az idézõ soha ne hagyja el, hogy irányítsa a démont, és azért se hogy a démon különleges utasítást kövessen. Egy hasonló idézés katasztrófaként végzõdhet az idézõnek (és a mellette állóknak is), ha a démon átveszi az irányítást, és a saját feltételeit diktálja, hogy visszamehessen a területére.
Ez a leírás mutatja, hogy az Univerzum tele van számos "vakfolttal" számunkra. Ezek a foltok a külsõ területek, és kedvelt helyeknek tûnnek a démoni helyeknek az anyagi univerzum körül. A határok szabálytalanok, félrevezetõen eltolódnak és hullámoznak. Ezt az eltolódást azon erõk gyûjteménye idézi elõ, melyek a területek lakóira hatnak, beleértve de nem korlátolva hogy az Élet, az Élettelenre, a Pozitív a Negatívra és a Rend a Káoszra hasson. Ezek az erõk mindent folyamatosan eltolnak és vonzanak, okozva ezzel felületi feszültséget a rétegen, hogy rendezettebb szinteket hozzanak létre. Így lesznek a külsõ területek lakható helyek.
A lényeg, hogy egy idézõ (a kör védelmében) dolgozva átlyukasztja ezt a réteget és akarata ellenére egy ilyen teremtményt (démont) elhoz errõl a szintrõl, vagy hívja egy speciális típusát a démonoknak, hogy akaratát teljesítse. Ez rendszerint különösen veszélyes, mióta minden démon gyûlöli az életet, és a létezésük az anyagi univerzumban nem az akaratuk szerint történt. |